Fixtures by sport

American football

Mixed 1st  Stoughton Road  Sunday 11 March  12.00pm  4.00pm 

Archery

Mixed 1st The Watershed Saturday 10 March 2.00pm 6.00pm

Badminton

Men's 2nd  Danielle Brown Sports Centre  Tuesday 13 March 8.00pm  10.00pm 
Women's 1st Arena  Wednesday 14 March 2.00pm  4.00pm 
Men's 1st Arena Wednesday 14 March
4.00pm  6.00pm 

Basketball

Men's 2nd Arena Wednesday 14 March
4.00pm 6.00pm
Women's 1st Arena Wednesday 14 March
6.30pm 8.30pm
Men's 1st Arena Wednesday 14 March
8.30pm 10.30pm

Climbing

Mixed 1st The Station Wednesday 7 March 2.00pm 4.00pm

Cricket (indoor)

Women's 1st City Cricket Academy Wednesday 14 March 12.00pm 1.30pm
Men's 2nd City Cricket Academy
Wednesday 14 March
1.30pm 3.00pm
Men's 1st City Cricket Academy
Wednesday 14 March
3.00pm 5.00pm

Cricket (outdoor) T20

Men's 1st Leicester Ivanhoe Cricket Club Friday 25 May
TBC TBC
Men's 2nd Leicester Ivanhoe Cricket Club
Friday 25 May
TBC TBC

Cross Country

Mixed 1st Victoria Park Wednesday 7 March 2.00pm 3.00pm

Cycling

Mixed 1st New College Sunday 11 March 11.00am 1.00pm

Dodgeball

Mixed 1st QE2 Wednesday 7 March 6.00pm 7.00pm
Mixed 2nd QE2 Wednesday 7 March 7.30pm 8.30pm

Equestrian

Mixed 1st Brooksby Melton College Wednesday 14 March 4.00pm 8.00pm
Mixed 2nd Brooksby Melton College
Wednesday 14 March
4.00pm 8.00pm

Fencing

Women's 1st Arena Wednesday 14 March 2.30pm 5.30pm
Men's 1st Arena Wednesday 14 March 2.30pm 5.30pm

Football

Women's 2nd Stoughton Road Wednesday 7 March 2.00pm 4.00pm
Men's 2nd Stoughton Road
Wednesday 7 March
2.00pm 4.00pm
Men's 3rd Stoughton Road
Wednesday 7 March
2.00pm 4.00pm
Men's 4th Beaumont Park Wednesday 7 March
4.00pm 6.00pm
Men's 5th Beaumont Park Wednesday 7 March
4.00pm 6.00pm
Women's 1st Beaumont Park Monday 12 March 5.30pm 7.30pm
Men's 1st Beaumont Park Monday 12 March 7.30pm 9.30pm
Stoughton Road

Futsal

Men's 2nd QE2 Friday 9 March 5.45pm 6.45pm
Women's 1st QE2 Friday 9 March 7.00pm 8.00pm
Men's 1st QE2 Friday 9 March 8.15pm 9.15pm

Hockey

Mixed 1st St Margaret's Pastures Sunday 11 March 12.30pm 2.00pm
Men's 1st The Roger Bettles Sports Centre
Monday 12 March  8.30pm 10.00pm
Women's 1st The Roger Bettles Sports Centre
Monday 12 March
6.30pm 8.00pm

Jiu Jitsu

Mixed 1st The Watershed Saturday 10 March 9.00am 11.00am

Lacrosse

Men's 1st Stoughton Road Sunday 11 March 1.30pm 4.00pm
Women's 1st Stoughton Road Sunday 11 March 1.30pm 4.00pm

Netball

Women's 5th Danielle Brown Sports Centre Wednesday 7 March 6.30pm 7.45pm
Women's 4th Danielle Brown Sports Centre Wednesday 7 March 8.15pm 9.30pm
Women's 3rd Arena Tuesday 13 March 6.00pm 7.15pm
Women's 2nd Arena Tuesday 13 March 7.15pm 8.30pm
Women's 1st Arena Tuesday 13 Maech 8.30pm 9.45pm

Rowing

Men's The Watershed Wednesday 14 March
3.00pm 6.00pm
Women's The Watershed Wednesday 14 March 3.00pm 6.00pm

Rugby Union

Men's 2nd Stoughton Road Wednesday 7 March 2.00pm 4.00pm
Men's 3rd Stoughton Road Wednesday 7 March 2.00pm 4.00pm
Women's 1st Welford Road postponed until Monday 30 April 6.15pm 7.45pm
Men's 1st Welford Road postponed until Monday 30 April
8.05pm 10.00pm

Skiing and Snowboarding

Mixed 1st Stoke Ski Centre Wednesday 14 March 2.30pm 5.30pm

Squash

Men's 1st Leicester Squash Club Saturday 10 March 4.00pm 7.00pm
Men's 2nd Leicester Squash Club
Saturday 10 March
4.00pm 7.00pm
Women's 1st Leicester Squash Club
Saturday 10 March
4.00pm 7.00pm

Swimming

Mixed 1st QE2 Saturday 10 March 12.30pm 2.30pm

Table Tennis

Men's 1st Arena Wednesday 14 March 2.00pm 4.00pm
Women's 2nd Arena Wednesday 14 March 4.00pm 5.30pm

Taekwondo

Mixed 1st The Watershed Saturday 10 March 11.30am 1.30pm

Tennis


Women's 1st Knighton Tennis Centre Wednesday 7 March 9.00am 1.00pm
Men's 1st Knighton Tennis Centre Wednesday 7 March 12.00pm 4.00pm

Trampolining

Mixed 1st The Watershed Saturday 10 March 7.00pm 10.00pm

Ultimate Frisbee (outdoor)

Men's 1st QE2 Wednesday 7 March 4.30pm 6.00pm

Volleyball

Men's 1st Arena Monday 12 March 5.30pm 10.00pm
Women's 1st Arena Monday 12 March 8.00pm 10.30pm