Fixtures by date

Wednesday 6 March

Sport: Climbing
Team: Mixed
Location: The Tower
Time: 13:00 - 17:00


Sport: Cricket (indoor)
Team: 2nd Men
Location: City Cricket Academy
Time: 12:00 - 13:00


Sport: Cricket (indoor)
Team: 1st Women
Location: City Cricket Academy
Time: 13:00 - 14:00


Sport: Cricket (indoor)
Team: 1st Men
Location: City Cricket Academy
Time: 14:00 - 15:00


Sport: Rugby Union
Team: 1st Women
Location: Welford Road
Time: 18:15 - 19.45


Sport: Rugby Union
Team: 1st Men
Location: Welford Road
Time: 20:05 - 21:35


Sport: Ski and Snowboard
Team: Mixed
Location: Stoke Ski Centre
Time: 12:00 - 16:00


Sport: Taekwondo
Team: Mixed
Location: Danielle Brown Sports Centre
Time: 18:00 - 20:30


Sport: Tennis
Team: 1st Men
Location: Knighton Tennis Centre
Time: 09:00 - 16:00


Sport: Tennis
Team: 1st Women
Location: Knighton Tennis Centre
Time: 09:00 - 16:00

Thursday 7 March

Sport: Dodgeball
Team: 1st Mixed
Location: Danielle Brown Sports Centre
Time: 18:00 - 19:00


Sport: Dodgeball
Team: 2nd Mixed
Location: Danielle Brown Sports Centre
Time: 19:00 - 20:00


Sport: Fencing
Team: 1st Women
Location: Charles Wilson Sports Hall
Time: 18:00 - 21:00


Sport: Fencing
Team: 1st Men
Location: Charles Wilson Sports Hall
Time: 18:00 - 21:00


Sport: Table Tennis
Team: 1st Men
Location: Danielle Brown Sports Centre
Time: 17:30 - 21:00


Sport: Table Tennis
Team: 1st Women
Location: Danielle Brown Sports Centre
Time: 17:30 - 21:00

Friday 8 March

Sport: Hockey
Team: 1st Men
Location: Roger Bettles Sports Centre
Time: 18:00 - 19:30


Sport: Hockey
Team: 1st Women
Location: Roger Bettles Sports Centre
Time: 20:00 - 21:30


Sport: Jiu Jitsu
Team: Mixed
Location: Danielle Brown Sports Centre
Time: 19:30 - 22:00


Sport: Volleyball
Team: 1st Men
Location: Roger Bettles Sports Centre
Time: 17:15 - 19:15


Sport: Volleyball
Team: 1st Women
Location: Roger Bettles Sports Centre
Time: 19:30 - 21:30

Saturday 9 March

Sport: Basketball
Team: 2nd Men
Location: Leicester Morningside Arena
Time: 16:00 - 18:00


Sport: Basketball
Team: 1st Women
Location: Leicester Morningside Arena
Time: 18:00 - 20:00


Sport: Basketball
Team: 1st Men
Location: Leicester Morningside Arena
Time: 20:00 - 22:00


Sport:Cross Country
Team: Mixed
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 16:00


Sport: Cycling
Team: Mixed
Location: New College
Time: 10:00 - 13:00


Sport: Football
Team: 3rd Men
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 16:00


Sport: Football
Team: 4th Men
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 16:00


Sport: Football
Team: 5th Men
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 16:00


Sport: Netball
Team: 2nd Women
Location: Leicester Morningside Arena
Time: 11:00 - 12:30


Sport: Netball
Team: 1st Women
Location: Leicester Morningside Arena
Time: 12:45 - 14:15


Sport: Rugby Union
Team: 2nd Men
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 16:00


Sport: Rugby Union
Team: 3rd Men
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 16:00

Sunday 10 March

Sport: American football
Team: Mixed
Location: Stoughton Road
Time: 13:00 - 16:00


Sport: Archery
Team: Mixed
Location: The Watershed
Time: 10:00 - 14:00


Sport: Badminton
Team: 2nd Men
Location: QE II Leisure Centre
Time: 09:00 - 10:00


Sport: Badminton
Team: 1st Men
Location: QE II Leisure Centre
Time: 10:00 - 11:00


Sport: Badminton
Team: 1st Women
Location: QE II Leisure Centre
Time: 11:00 - 12:00


Sport: Cheerleading
Team: Mixed
Location: New College Gymnastics Centre
Time: 18:00 - 21:00


Sport: Football
Team: 2nd Men
Location: Beaumont Park
Time: 17:00 - 19:00


Sport: Football
Team: 2nd Women
Location: Beaumont Park
Time: 17:00 - 19:00


Sport: Lacrosse
Team: 1st Women
Location: Stoughton Road
Time: 14:00 - 15:30


Sport: Lacrosse
Team: 1st Men
Location: Stoughton Road
Time: 15:30 - 17:00


Sport: Netball
Team: 5th Women
Location: QE II Leisure Centre
Time: 12:30 - 14:00


Sport: Netball
Team: 4th Women
Location: QE II Leisure Centre
Time: 14:15 - 15:45


Sport: Netball
Team: 3rd Women
Location: QE II Leisure Centre
Time: 16:00 - 17:30


Sport: Swimming
Team: Mixed
Location: QE II Leisure Centre
Time: 15:30 - 19:00

Monday 11 March

Sport: Equestrian
Team: 1st Mixed
Location: Brooksby Melton College
Time: 17:00 - 20:00


Sport: Equestrian
Team: 2nd Mixed
Location: Brooksby Melton College
Time: 17:00 - 20:00


Sport: Football
Team: 1st Women
Location: Aylestone Park FC
Time: 18:00 - 19:45


Sport: Football
Team: 1st Men
Location: Aylestone Park FC
Time: 20:00 - 21:45

Tuesday 12 March

Sport: Ultimate Frisbee (indoor)
Team: 2nd Mixed
Location: QE II Leisure Centre
Time: 19:00 - 20:00


Sport: Ultimate Frisbee (indoor)
Team: 1st Mixed
Location: QE II Leisure Centre
Time: 20:00 - 21:00

Wednesday 13 March

Sport: Golf
Team: Mixed
Location: The Leicestershire Golf Club
Time: 10:00 - 15:00

Friday 15 March

Sport: Futsal
Team: 3rd Men
Location: QE II Leisure Centre
Time: 16:00 - 17:00


Sport: Futsal
Team: 2nd Men
Location: QE II Leisure Centre
Time: 17:15 - 18:15


Sport: Futsal
Team: 1st Women
Location: QE II Leisure Centre
Time: 18:30 - 19:30


Sport: Futsal
Team: 1st Men
Location: QE II Leisure Centre
Time: 19:45 - 21:30

Saturday 16 March

Sport: Squash
Team: 2nd Men
Location: Leicester Squash Club
Time: 15:00 - 16:30


Sport: Squash
Team: 1st Women
Location: Leicester Squash Club
Time: 16:30 - 18:00


Sport: Squash
Team: 1st Men
Location: Leicester Squash Club
Time: 18:00 - 19:30

Tuesday 7 May

Sport: Cricket (outdoor)
Team: 2nd Men
Location: Kibworth Cricket Club
Date: TBC
Time: TBC


Sport: Cricket (outdoor)
Team: 1st Men
Location: Grace Road
Time: 16:30 - 19:00

Wednesday 8 May

Sport: Rowing
Team: 1st Men
Location: Leicester Rowing Club
Time: 13:30 - 16:30


Sport: Rowing
Team: 1st Women
Location: Leicester Rowing Club
Time: 13:30 - 16:30